Sayfalar

26 Haziran 2011 Pazar

İNDİRİM ADI ALTINDAKİ "BİNDİRİM"LERE DİKKAT!!!

Son zamanlarda birçok arkadaşımdan duyduğum ve birkaç yıl evvel de bizzat yaşadığım indirimlerde ürünlerin etiketlerinin üzerlerinde oynanarak aslında hiç de indirim yapılmayıp, biz vatandaşlara nasıl da kakaladıkları ile ilgili duyumları sık sık almaktayım.Yakın zamanda başına gelen bir olayı blogunu yakından takip ettiğim sevgili ZUZU(insideofmypurse) aynen şöyle aktarmış. (Yazının orijinali ve yorumları için mutlaka buraya tıklayarak okumanızı tavsiye ederim.  http://www.insideofmypurse.com/ )

(İpekyol, Roman gibi mağazalarda hiç böyle bir durum görmedim ve duymadım.Ama yaşayanlar varsa bizimle paylaşsın mutlaka.Hakkımızı da yazılı ve mümkünse ıspatlarla arayalım.Benim başıma gelen durum Zuzunun blog yazısının altındaki yorumlarda mevcut).

Sizlerle gecen hafta basimizdan gecen beni inanilmaz sasirtan bir olayi paylasmak istiyorum!

Durum1
Tarih: 17 Mayis 2011
Yer: Nisantasi Citys Elle ayakkabi magazasi
Ayakkabi: 170 TL

Durum2
Tarih: 1. Haziran. 2011
Yer: Nisantasi Citys Elle ayakkabi magazasi
Ayakkabi: 150 TL


Su anda pek bir gariplik yok! Indirim olmus ne guzel 20 TL ama %50 indirimle! Iste burasi garip..

Durum1 deki fiyat ayakkabinin ilk fiyati, ayni ayakabiyi 2 hafta sonra %50 indirim olmus ne guzel hadi alalim diye gittigimiz de ilk fiyati 300Tl ye cikmis sonrada indirimde 150Tl ye inmis olarak bulduk!

Nasil yani dedigimiz zaman ise cevapsiz, bos gozlerle bakan satis elemanlari. Bence onlar da saskin... Aslinda %50 indirim yok!!! O ayakkabi hic bir zaman 300 Tl olmadi.. Indirimlerde cok cok dikkatli olmak gerekliymis bunu da yasayarak, ogrenmis olduk!

2 yorum:

  1. % 50 indirim diye kocaman yazdıkları yazının altında küçükük harflerle 'ye varan indirimler diye ekledikleri için olabilir.

    YanıtlaSil
  2. kesinlikle katiliyorum! zaten su 'e varan yazisii minnacik yapmalari burada bir haltlar donuyor, sizi kandiriyoruzun en acik itirafi!

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...